Kedi

Evde Kedi Bakımı Nasıl Yapılır?

Sokakta titrerken bulduğunuz ya da barınaktan sahiplendiğiniz şirin ve sevimli kediniz; bir anda hayatınızın merkezi haline geldi ve onu nasıl beslemeniz gerektiğine dair hiçbir bilginiz yok mu?

Daha önce hiçbir şekilde kedi ya da evcil hayvan beslemediyseniz; kedi beslemek gözünüzde büyük bir sorun haline dönüşmüş olabilir. Ancak; şahane varlıklar olan kedilerin kendi başlarının çaresine bakabildiklerini yani kedi bakımının oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Peki; kedi bakımı nasıl yapılır? Kedi beslemenin püf noktaları nelerdir?

  • Kedi tuvaletini ve kedi kumunu hazırlayın!

Kedi bakımının olmazsa olmazları arasında yer alan kedi tuvaletini ve kedi kumunu her daim kedinizin ulaşabileceği bir yerde tutmalısınız.

Kedi tuvaletinin içine bir miktar kedi kumu koymanız; kedinizin tuvalet ihtiyacını karşılaması açısından yeterli olacaktır. Çünkü kediler; kumu gördükleri an tuvaletlerini kuma yapmaları gerektiğini bilecek kadar zeki varlıklardır.

  • Kaliteli ve doğru mama seçiminde bulunun!

Şayet minik bir kedi yavrusu sahiplendiyseniz; kediniz 1 yaşından küçükse bu durumda onun için özel olarak hazırlanan yavru kedi maması ile onu beslemeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Yavru kedi mamasını; ucuzmama.com sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. Yavru kedinizi yetişkinler için üretilen kedi mamaları ile beslediğiniz takdirde onda ciddi sağlık sorunlarının belirmesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden yavru kedinizi vitamin ve mineraller açısından zengin olan yavru kedi mamaları ile beslemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

  • Kedi tırmalama tahtası satın alın!

Kediler; doğal ortamda tırnaklarındaki ölü deriyi temizlemek adına ağaçları tırmalar. Kedinizin bu doğal ihtiyacını karşılamak adına mutlaka kedi tırmalama tahtası satın almanızı öneriyoruz. Böylelikle kedinizin başta gerinme olmak üzere diğer egzersiz ihtiyaçlarını karşılamasına da yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede evinizdeki eşyalarınızda daha az tırmık izi ile karşılaşacağınızı da ifade edebiliriz.

  • Kedinizin oynayabileceği oyuncaklarla odasını donatın!

Kediler; oyun oynamaya oldukça düşkün olan; şirin varlıklardır. Bu yüzden sizin evde olmadığınız anlarda onun canının sıkılmaması için odasını oyuncak fare gibi değişik kedi oyuncakları ile donatabilirsiniz.

  • Kedi taşıma çantası almayı unutmayın!

Kediniz hastalandığında ve onu acil veterinere götürmek istediğinizde kedinizin ulaşım ihtiyacını daha rahat bir şekilde karşılayabilmek adına kedi taşıma çantalarından birini almayı unutmayın.

Tabii ki her şeyden öte kedinizin aşılarını düzenli olarak yaptırmayı unutmamanız gerektiğinin de altını çizmek istiyoruz!

Evde Kedi bakımı nasıl yapılır? sorusunu kısaca yanıtlamaya çalıştık. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğimizle…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.